Žijeme v mírném páse, střídá se nám tady tedy roční období. To všichni víme, je to první věc, kterou se učíme v zeměpise. Avšak všichni víme, že u nás je to trochu jinak a počasí, které se v jednotlivých ročních obdobích střídá moc k danému období nesedí. Je to i globálním oteplováním, to je ten hlavní důvod, proč se to děje a proč například v zimě není sníh. Jednak nejsou srážky, což sníh srážka je, jednak na to není dostatečný mráz, aby sníh stihnul zmrznout a projevil se nám právě ve formě toho sněhu. Dost často se tedy v zimě setkáme akorát s deštěm a zima nám tak připomíná spíše podzim.

lyžování

Všechna roční období spíše připomínají podzim. I takové léto není moc pěkné. Nějakou hodně krátkou dobu sice horko je, ale není to to příjemné teplo, je to spíše dusno, pak dojde k bouřce, protože to způsobí dusné a horké počasí, spláchne to déšť a pak je zase to samé. Toto ale ve výsledku tvoří jen malé procento léta, jinak pořád prší a počasí nám akorát připomíná zase podzim. I takové jaro připomíná podzim, jediné štěstí však je to, že na jaře kvetou rostliny, takhle jaro poznáme. A také se oteplí po zimě, která stejně zima moc nebyla, takže lidé si tenisky ani neschovávají a nechávají si je jako běžnou obuv na zimu.

lyže

I to málo nám stačí v zimě na lyžování, zkrátka když není sníh, tak se udělá umělý, to je naprosto jednoduché řešení. I tak ale musí být nějaká teplota, která umělému sněhu pomáhá vydržet, jinak je celý proces s umělým sněhem zbytečný. Navštivte ale například skiareál Bukovku a její výborný bufet skibukovka.cz, který se hodně hodí, když je člověk vyhládlý po lyžování a potřebuje něco rychlého na zub. Na tomto místě totiž můžete skrze web zjistit aktuální situaci na webkameře a teplotu a podle toho se i rozhodnout, kdy tam zajet. Ale určitě využijte situace a vydejte se lyžovat, protože lyžování je sport, který nemůžete praktikovat jen tak někdy!