Kina jsou s námi po celém světě již řadu let. Je to oblíbená forma zábavy. Ať už pro děti nebo dospělé. Vše se zdokonaluje. Promítání filmů, kvalita, sály a podobně. Vše jde kupředu. A co již zmiňované autokina? Tato forma promítání filmů měla ve své době kladné ohlasy a slávu. Byla to nová možnost shlédnout zajímavý film či dokument. 

Historie autokin 

V roce 1933 se po namáhavém testování rozjelo první autokino, takzvané Drive-in kino. Vynalezl ho chemický magnát Richard M. Hollingshead. Bylo to v Americe. Poté v 50. a 60. letech byly Drive-in kina na vrcholu slávy po celých státech.

Auta ve tmě

Mladí lidé je vyhledávali jako vhodné místo na rande. Dokonce měli tehdy větší ohlasy než uzavřená kina v budovách. V 80. letech nastal ale zásadní zlom. Na trhu se objevily kabelové televize a domácí videa. Udrželi se na trhu díky postupným modernizacím. V České republice autokina bohužel velkou slávu nezažily. Bylo pár pokusů o to, vytvořit je a udržet. Například v Praze či Plzni, ale neměly dlouhého trvání. V Ostravě se také na občasné promítání autokino udrželo, ale nic velkého se nikdy nekonalo. V roce 2020 přišel v České republice velký zájem o autokina. Bylo to z důvodu pandemie a uzavírání klasických kin. Lidé nechtěli pořád jen sedět doma, chtěli se bavit a tak hledali dostupné možnosti. Právě v tuto dobu měla autokina velký úspěch, hlavně v Praze. Máte o zážitek v podobě autokina zájem? Mrkněte se, zda ve Vašem okolí není tato možnost. Je škoda nechat je úplně upadnout. Už jen z nostalgie tam občas vyrazit. 

Ruce a popcorn

Jaké jsou výhody autokin oproti klasickým kinům? 

  • soukromí
  • romantika
  • pohodlí vlastní auta
  • nikoho nerušíte, ani nikdo Vás
  • zcela jiný zážitek pod hvězdami 
  • možnost vlastního občerstvení dle svých chutí
  • nostalgická atmosféra 

No řekněte, nemáte chuť zažít tuhle nostalgii s historickým nádechem?