V posledních letech jsou velmi oblíbené malé, velké, podzemní i na https://www.jenzeny.cz/kvizy/jaka-barva-te-vystihuje dzemní bazény. A není se čemu divit. Mít možnost se kdykoli jít vykoupat do svého bazénu, nemuset hlídat otevírací dobu a mačkat se v bazéně či na plovárně a v aqvaparku s mnoha dalšími lidmi je prostě velmi lákavé. Pokud si bazén i zastřešíte a budete ho vyhřívat, pak je možné i celoroční koupání. Také si sami regulujete, co do bazénu dáváte, čím ho čistíte, kdo se v něm koupe. Máte tak přehled i jaká je voda a co v ní je. Pokud máte citlivou kůži, tak můžete využít i místo chlóru například sůl a různě to kombinovat tak, aby vás voda zbytečně nedráždila a nevysušovala a nezpůsobili jste si zbytečné problémy. V koupalištích je samozřejmě mnohem více chloru a vy si to doma můžete korigovat podle sebe. Domácí bazény jsou tak i mnohem bezpečnější a vhodnější pro malé děti.

plavání v bazénu

Nemusíte si hned pořizovat ten největší bazén. Svůj účel splní i třeba malý bazén do země. Ten je vhodný i tam, pokud máte menší prostor na zahradě a nechcete ho celý zabrat jen bazénem. Do malého bazénu také přijde i menší objem vody a zároveň udělá stejnou službu jako bazény velké. Bazény do země jsou skvělou volbou, pokud víte, že se vám nechce lest do schodů. Do bazénů v zemi je mnohem snadnější přístup. Je tedy třeba je i zajistit před dětmi a domácími mazlíčky.

bazén u domu

Bazény do země ať už malé či velké je vždy náročnější vybudovat. Ale zas vám v dalších letech dají mnohem menší práci než bazény nad zemí. Na ně je i snadnější pořídit zastřešení a jejich vyhřívání. Také je na zimu nemusíte uklízet. Ale samozřejmě záleží na vašem vkusu, možnostech i přáních, který bazén bude vhodný právě pro vás. Taky který se vám hodí na zahradu a který preferujete.

Každý bazén stejně vyžaduje určitou péči a starostlivost. Ale to vše se vám vrátí v mnoha výhodách, které vám váš domácí bazén poskytne po mnoha let.