Spíte ještě stále pod duchnou z prachového peří? Máme pro vás tip na něco lepšího, na přikrývku z dutého vlákna. Čím se tento materiál vyznačuje a čím je pro nás v ložnici přínosný? Vynález dutého vlákna vnesl do odvětví výrobků pro zdravý spánek doslova revoluční myšlenky. Pokud duté vlákno ještě neznáte, prozradíme vám, že jeho největší předností je právě ona vzduchem vyplněná dutina. Vzduch uvnitř vláken se vyznačuje vynikajícími izolačními schopnostmi, v tomto případě konkrétně udržuje tělesné teplo na svém místě a tím přispívá ke komfortnějšímu a přirozenějšímu spánku a odpočinku.

přikrývky a polštáře

Pod takovou dekou se v létě nebudete cítit jako ve skleníku, a v zimě jako v chladicím boxu. Bude se vám bezvadně spát za každého počasí, v každém ročním období, i za vyšších teplot, a samozřejmě i při optimálních teplotách, které by měly v ložnici být, což je přibližně kolem 17 až 19 stupňů Celsia.

žena v posteli

I na rozměru záleží

Máte rádi skutečné pohodlí? Měli byste si jej dopřát zejména v posteli, kde se vaše tělo regeneruje a odpočívá. Kromě zdravotních matrací a vhodné konstrukce vašeho lůžka se to týká i rozměru přikrývek. Jestliže bude příliš úzká, při převracení a změně polohy ve spánku se vám mohou odkrývat holá záda a to vás po chvíli probudí, protože v ložnici bývá chladnější vzduch – tedy alespoň by to tak mělo správně být. V ložnici nezapomínejte intenzivně větrat hlavně v noci, abyste odvětrali jedovatý oxid uhličitý , vydechovaný z vašich plic.

Patřičnou pozornost věnujte i délce přikrývek Levnaprosteradla.cz. Rádi bychom vám poradili jeden fígl (pokud jej neznáte), k němuž potřebujete přikrývku o něco delší. Fígl spočívá v tom, že si po ulehnutí vytvoříte z přikrývky pod chodidly kapsu, stačí pouze přikrývku pod nohy zahrnout. Chodidla vám pak v noci nebudou vykukovat ven, studit vás a zbytečně vás probouzet.