Dodržujte režim

Práce z domova může svádět k tomu, že si poležíte déle v posteli, budete pracovat v pyžamu a místo u pracovního stolu se budete krčit na zemi. Samozřejmě to tak lze, ale efektivní to moc nebude. Abyste se naladili do pracovního režimu, vstaňte jako byste vstávali do práce a oblečte se jako kdybyste šli opravdu do kanceláře. Mysl tak přeladíte na pracovní režim. Po práci se převlékněte do domácího oblečení.

Uspořádejte si hezky pracovní prostor

Stačí malý koutek, stůl a decentní výzdoba (květina, fotografie nebo oblíbený hrneček na kávu). Určete si místo, kde budete pracovat a vytvořte si tak svou domácí kancelář. Na stole by vás nemělo nic rušit a připomínat povinnosti doma. 

Tip: aby dlouhé sezení neodnesla vaše záda, investujte do kvalitní židle

práce

Při práci jen pracujte

Oddělte pracovní režim od toho soukromého. Častá začátečnická chyba je, že v čase práce stihnete i objednat nákup, uvařit večeři, vyprat prádlo a vyvenčit pejska. Ale kolik práce skutečně uděláte? Abyste ji nemuseli dohánět po večerech, určete si čas práce a v tom se věnujte jen jí. Je to praktické i pro kolegy, jelikož budou vědět, kdy jste na příjmu. 

Tip: ráno si napište seznam úkolů a ty postupně po splnění odškrtávejte

práce

Vypněte rušivé vlivy

Pokud za vámi několikrát přijdou děti, že mají hlad nebo partner s otázkou, kdy už budete končit, na práci to zcela jistě nebude mít pozitivní vliv. Pokuste se i doma nastolit určitý řád, dětem vysvětlete od kdy do kdy budete pracovat (můžete jim nakreslit polohu hodinových ručiček) a to samé řekněte partnerovi. A jestli-že vás ruší okolní zvuky, vyřešte to jednoduše sluchátky. 

Práce z domova přináší celou řadu výhod. Neruší vás kolegové, můžete pracovat v čase kdy jste nejproduktivnější a můžete si vytvořit hezké pracovní prostředí. Pokud budete dodržovat tipy vypsané výše, můžete z toho vytěžit maximum.