Pokud jezdíte občas do zahraničních kempů na dovolenou, třeba do Itálie nebo Chorvatska, je možné že jste v kempu ubytovaní v mobilním domě. Mobilní dům nabízí při nenáročném ubytování mnohem větší komfort než obyčejné chatky. Mobilní domy v kempech jsou pevně ukotvené a nikdo s nimi nikam nepopojíždí, ale přesto to nejsou domy spojené se zemí pevnými základy. Mobilní dům nabízí prostory jako kuchyň a ložnici, ale samozřejmostí je i sociální zařízení, koupelna a WC. Mnohý mobilní dům je vybavený mnohem lépe než klasický byt a při vstupu do něj nebudete chtít věřit, že je to jen mobilní dům.

kemp

Bydleli jste někdy v kempu v mobilním domě? A napadlo vás, že byste si mohli něco podobného zařídit, protože se vám bydlení takto nenáročně líbilo? Ale to není žádný problém! Prodej mobilních domů je již běžnou věcí i v České republice. Pořídit si mobilní dům můžete jak pro trvalé bydlení, místo běžného domu s pevnými základy, nebo jako letní bydlení, místo běžné chaty či chalupy. Ale mobilní dům si můžete koupit i na vaši zahradu jako zahradní domek. Mobilních domů je totiž tolik druhů, že nabídka uspokojí jak ty nejméně náročné obyvatele, kteří potřebují v domě jen přespat, tak ty nejnáročnější, kteří chtějí žít celoročně v komfortu.

kemp

Mobilní domy mohou být i celoročně obyvatelné. Připojíte se na vodovodní síť, kanalizaci a elektrickou síť a můžete bydlet a užívat si pohodlí ve vlastním. Dům vám přivezou na vhodný pozemek, ať už přímo váš nebo pozemek, který si pronajmete. Stavební povolení není potřebné. Mobilní domy nejsou úplně typickým druhem ubytování v České republice, ale jsou státy, kde je to běžné, tak proč to nezkusit i u nás a nekoupit si mobilní dům. Bude mít nižší náklady než běžný rodinný domek a rozhodně nemusíte snižovat své nároky na komfort bydlení.

Tak co? Zaujaly vás mobilní domy?