Nevím, co bych dělala, kdyby neexistoval sport, kdybych ho nemohla dělat. Protože já jsem opravdu závislé na sportu, protože u nás v rodině opravdu každý sportuje. Pamatuji si taky na den, když za mnou přišel můj bratr a doma nám oznámil, že bude hrát závodně fotbal. A my rodiči jsme se opravdu divili, protože bratr byl spíše takový pasivní sportovec, že se nejraději díval v televizi na sport, a hlavně na fotbal. A tak nám bylo opravdu divné, proč se takhle bratr změnil. A pak nám to došlo, protože později si bratr našel nějakou přítelkyni, takže logicky chtěl vypadat před ní trochu více mužněji. Protože bratr měl taky už větší břicho, vůbec nesportoval a taky podle toho vypadal. Řekli jsme si, že se asi chce líbit své přítelkyni více. A tak si usmyslel, že je asi na čase sportovat. Ale byli jsme zase docela rádi, protože kdyby bratr nesportoval, kdo ví, jak by nakonec dopadl.

Znáte americký fotbal?

A jsem ráda, že bratr šel do sebe a začal více sportovat, hrát fotbal. A já dělám gymnastiku opravdu celý život a baví mě to. A opravdu si nedokáži představit, kdybych měla s gymnastikou skoncovat. A nevím, co bych dělala, protože na pohybu jsem závislá a myslím si, že by takhle to měl mít skoro každý. Tedy ne přímo být na pohybu závislý, ale sportovat aktivně, protože naše tělo to potřebuje.

Sport nás sbližuje.

Už od pravěku je naše tělo přizpůsobené na to, aby sportovalo, a ne jenom to, aby se válelo u televize a cpalo do sebe tučné a nezdravé potraviny. A jak žijete vy? Dáte na sport nebo to necháváte být a jen chodíte do práce a berete to jako sport? Co třeba kdybyste se sportem začali? Víte, nikdy není pozdě. I kdyby vám třeba bylo šedesát let, tak taky můžete začít aktivně sportovat. Nemusíte běhat maratony, ale stačí třeba plavání nebo relaxační jóga. A neříkejte mi, že jóga je jen pro gymnasty. To vůbec ne. Jóga je pro všechny a je to velmi příjemný a mírný sport, který může dělat opravdu každý, bez rozdílu věku.