Pokud jste ředitel nějaké firmy, nebo pod sebou máte alespoň nějaké lidi, kterým šéfujete, rozhodně byste měli dělat všechno pro to, aby jim ve vaší firmě bylo dobře. Ukázat jim, že si moc vážíte, že tam pracují. A nedělat to jen mzdou. Mnoho šéfů a různých ředitelů různých firem si myslí, že je normální, že zaměstnance ocení jen mzdou a že to stačí, že výplata je vlastně ocenění. Ne, není. Výplata je naprosto přirozená věc a dostává ji zaslouženě každý, kdo pracuje, opravdu to není ocenění za práci, kterou dělají. Ocenění za práci je něco navíc, zkrátka něco, co tomu člověku dáte navíc k jeho výplatě, abyste mu řekli, že si moc vážíte toho, že pracuje zrovna ve vaší firmě a že provedl moc dobrou práci, za kterou mu děkujete.

reklama

Je to něco, co mu dáváte osobně a něco, co mu dáváte, když ho chcete ocenit za to, čeho jste si třeba všimli, když pracuje. Rozhodně to není výplata. Ocenění práce a to, že řeknete díky se ukazuje třeba v takzvané osobní odměně, která se dává přímo na požádání nadřízeného, který vám přidá do peněz podle toho, jestli jste udělali něco navíc, nebo jste mu pomohli a podobně. Proto pokud chcete udržet vaše zaměstnance ve vaší firmě, snažte se je ocenit co to jde. A prakticky nejde jen o peníze. Starejte se i o to, jak se ve vaší firmě cítí. Jestli nechtějí něco změnit, jestli jim něco nevadí, nechybí . Pokud budou spokojeni, budou tam i chodit rádi a neudělají nic, co by neměli dělat.

reklama

Spokojenost vašich zaměstnanců by měla být na prvním místě, to je naprosto jasné, pokud chcete, aby vaše firma jen vzkvétala. Pokud k tomuto dojdete a vaši zaměstnanci budou spokojení, firma bude vzkvétat a udrží se. Jinak ne. Pokud se u vás necítí dobře ani zaměstnanci, nebudou se u vás cítit dobře ani zákazníci. Mimo osobní odměnu můžete svým zaměstnancům dát třeba různé reklamní předměty, flash disky, různé deštníky, reklamní trička s výšivkou promodarky.cz, a další, zkrátka to, co se jim bude hodit. Chovejte se k nim dobře.