Třídění svých věcí bychom měli dělat pravidelně, ale těžko by se našla vhodnější doba, kdy s tříděním začít než před stěhováním. Za každé ušetřené místo budete ve finále velmi vděční. V našem seznamu se objevují i úplné maličkosti, ale když všechny ty maličkosti seskládáte dohromady, uvidíte, kolik místa jste najednou získali navíc. Proto na nic nečekejte a pusťte se do toho.

Co byste tedy měli rozhodně vytřídit?

Léky a vitamíny

Máte doma obrovskou lékárničku plnou nejrůznějších léků a vitamínů, které hromadíte již několik let? Vyhraďte si čas a všechny je důkladně proberte. Je totiž dost možné, že zjistíte, že spousta z nich je po datu expirace, a tudíž patří do koše. Prošlé léky ani vitamíny nikdy neužívejte! Nezapomeňte, že i věci jako obvazy mají své datumy expirace.

léky

Elektronika

Povalují se vám doma desítky kabelů, USB a staré elektroniky, které si schováváte pro případ nouze? Tak si sáhněte do mysli, kolikrát jste něco z věcí, které schováváte využili. Buďte nemilosrdní a všechnu tuto starou a nepoužívanou elektroniku vyhoďte. Pokud budete v budoucnu opravdu něco nutně potřebovat, raději si zakupte jednu novou a kvalitní.

Knihy

Knihomolům musí při čtení tohoto bodu krvácet srdce, ale je to tak. Knihy zabírají spoustu místa. Rozhodně se nevzdávejte těch, které milujete a čtete je opakovaně. Ale k čemu si necháváte knihy, které se vám nelíbily nebo ty, které jste dostali třeba dárkem, ale nemáte nejmenší chuť je číst? Knihy nevyhazujte do popelnic, ale zkuste je prodat na internetu nebo je darujte do místní knihovny, nemocnice nebo domova http://www.info.cz/cesko/3-dulezite-zpravy-z-domova-ktere-byste-dnes-meli-vedet-17866.html pro seniory.

knihy

Dokumenty

Schováváte si každou došlou poštu, účtenku a nejrůznější dokumenty? Papír nezabere moc místa, ale několik desítek nebo stovek papírů rozhodně ano. Projděte všechny uschované dokumenty a ty nepotřebné zlikvidujte. Před tím, než je vyhodíte, je skartujte nebo rozstříhejte, aby nedošlo k zneužití údajů.

Vidíte, že před stěhováním je toho nutno zařídit hodně. Tohle je jen jedna z mála věcí. Pokud chcete při stěhování pomoci, obraťte se na profesionály, kteří zajišťují stěhovací služby, třeba firma Mamut, která zajišťuje stěhování Praha.