Vždycky mě zajímala věda. Nevím jak vy, ale svět vědy mi připadal zajímavý v tom, že jsem si vždycky potvrzovala třeba například to, co jsem si dávno myslela. Věda je taková, že ukazuje hlavně pravdu, a proto taky jsou tady vědecké fakulty a nebo různé vědecké týmy, které všechno zkoumají. Tady nejde o žádnou science-fiction anebo žádná neověřená nepravdivá data. Řekla jsem si, že až budu dospělá, moc bych si přála být vědkyně nebo alespoň něco podobného. Jako první jsem toužila být lékařka. Chtěla jsem být neurolog anebo kardiolog. Jenomže to mě ihned opustilo, když jsem se koukala na všechny ty učebnice, které bych se musela naučit.

Toužím být vědkyně.

Bylo toho opravdu hodně a já jsem si řekla, že tato vědecká literatura pro mě určitě nebude. A tak jsem si řekla, že bych mohla být paní učitelka. Na tohle je docela lehké studium, které jsem si ověřila, kdy jsem se koukala na všechny přijímací zkoušky. Jenom že potom jsem si uvědomila že učitelské obory nemají tak dobré peníze, jak jsem si přála. Tak jsem se zeptala svých rodičů, na co by šli, kdyby byly v mé kůže. Byla jsem ráda, když mi moji rodiče posvětili vědeckou fakultu. Chvíli jsem přemýšlela a řekla jsem si, že bych to mohla zkusit. Chtěla jsem dělat v laboratoři a třeba vymýšlet různé léky.

Laboratoř byla velmi zajímavá.

 A světe div se, tohle se mi podařilo. Ihned jsem šla po Gymnázium na vědeckou fakultu, kde jsem opravdu byla premiantem. Na vědecké fakultě jsem se řadila mezi ty nejlepší studenty, takže jsem byla sama na sebe pyšná. A to nemluvím o svých rodičích, kteří se se mnou stále chlubili a byli taky na mě náležitě hrdí, co ti už jsem byla velmi ráda. Celé studium vědecké fakulty mě velmi bavilo a já jsme si řekla, že jsem velmi ráda, že jsme si tento obor vybrala. Byla jsem na praxi v laboratoři, takže si mi ihned po dvou letech splnil sen. Je prima, když si lidé plní své sny.