Přemýšlíte, který kočárek si pořídit? Který bude nejlepší pro vaši rodinu a který bude tak splňovat i požadavky, které si stanovíte? Pak je třeba si nejprve právě ty požadavky stanovit. Jde například o to, zda má jít o sportovní kočárek, zda chcete nafukovací kola či stačí plastová, jaký materiál preferujete, jakou značku, jak velký kočárek, jak vysoký, jak těžký apod.

žena s kočárkem

Proto si hned na začátku výběru řekněte, co by měl kočárek splňovat. A podle toho můžete vybírat z různých stylů a druhů kočárků. Můžete si vybrat spíše městkou verzi kočárků, která má plastová kola, je skladná a může být i lehčí. Nebo pokud sportovně založená rodina či chcete s kočárkem cvičit, jezdit na výlety a zvládat náročnější terény, tak pro vás zas bude naopak vhodný sportovní kočárek Maxim-kocarky. Ten má většinou nafukovací kola, dobré odpružení, je stabilní, skladný, z kvalitních a odolných materiálů a je pohodlný miminku i rodičům, kteří s ním zdolávají různé terény.

sportovní kočárek

Přemýšlejte i nad velikostí. Aby se vám kočárek třeba vůbec vešel do kufru. Pokud s ním budete i hodně cestovat MHD, tak zda je kočárek lehký a skladný aby s ním byla manipulace snadná a vy se s ním zbytečně nenadřeli. Výběru kočárku věnujte opravdu dostatek času. Budete s ním jezdit několik měsíců i let. A kvalitní kočárek dokáže odvozit i více dětí. Výhodou je, i pokud máte možnost si kočárek přímo osahat, vyzkoušet si s ním jezdit a manipulovat. Vidět kočárek naživo. To vám také může velmi pomoci při rozhodování. Můžete si předem vybrat určité kočárky a pak si je zajet do obchodů vyzkoušet. Vždy je lepší kočárek vidět a vyzkoušet si ho. Ale pokud najdete vysněný kočárek, který splňuje vaše požadavky, tak to můžete udělat i bez toho. Hlavní je, abyste byli s kočárkem spokojeni jak vy, tak také vaši miminko. I pro něho musí být kočárek pohodlný a prostorný.