Textilní výroba nabízí v současné době nepřeberné množství výrobků a je poměrně obtížné se v nich dobře zorientovat. Kupříkladu chcete-li si pořídit kvalitní sportovní tepláky, budete muset upřednostnit některé materiály před jinými, budete se rozhodovat i na základě střihu, barev, provedení kapes a mimo jiné i upínání v pase. Na tom u tepláků záleží poměrně hodně, protože umožňuje buď dokonalý komfort, anebo naopak způsobuje při nošení nemalé problémy.

bodlák - princip suchého zipu

Tepláky se prodávají v několika variantách upnutí v pase. Většinou se jedná o různé formy tkaniček, provázků, šňůrek nebo mašlí. Každé takové řešení však přináší jisté potíže. Za prvé se tkaničky poměrně brzy ošoupají, začnou praskat a mohou se přetrhnout. Životnost tohoto materiálu bývá velmi omezená a navlékat několikrát do roka novou šňůrku vás brzy přestane bavit.

suchý zip na botách

Za druhé upnutí na šňůrku může škrtit, šňůrky jsou obvykle tenké, v průřezu jen několik milimetrů silné, a stáhnete-li je v pase příliš, nebude to rozhodně příjemné. Stáhnete-li je naopak málo, budou vám tepláky neustále padat, budete si je každou chvíli popotahovat vzhůru, a to je možná ještě horší situace.

Suchý zip v pase – mnohem elegantnějším a příjemnějším řešením je suchý zip https://www.prima-obchod.cz/produkty/textilni-galanterie/suche-zipy. Není to ovšem nic neobvyklého, kvalitní outdoorové modely sportovních kalhot v pase suchý zip mívají, tak proč si nevylepšit ani sportovní tepláky. Klidně to mohou být i tepláky domácí, krátké kalhoty a jakékoli jiné kalhoty, které nosíte rádi, a přesto vám na nich vadí systém upínání v pase.

Výhody suchého zipu jsou poměrně jasné snad každému. Systém zapínání je velmi rychlý, přesný, spolehlivý a pevný, a to za každého počasí, a dokonce i pod vodou. Velice jednoduše a bleskově kalhoty rozepnete a stejně tak je zapnete s milimetrovou přesností. Suchý zip také nebudete neustále přešívat, protože jeho životnost je mnohem delší, než životnost textilních tkaniček.