Krok po kroku

Jestliže chcete podnikat jako jednotlivec, tak potom můžete zvolit OSVČ, protože oprávnění je spojeno právě s konkrétní osobou a mezi jednotlivými typy je na založení nejjednodušší. Jestliže však chcete budovat velkou firmu, kde se budou točit miliony, tak zde už je lepší zvolit akciovou společnost. Takovým středem je společnost s ručením omezením, která je často k vidění, přičemž zde je výhodou, že právě ručíme pouze omezeně.

týmová práce

Rozhodně se to hodí, protože nikdo neví, co bude a bohužel i naše firma může spadnout do insolvence. Při zakládání byste měli nejprve sepsat smlouvu s ostatními lidmi, se kterými budete mít podíl a složit se na počáteční vklady. Nejprve musíme přes úřad vyřídit živnostenské oprávnění, přičemž je zde jistý poplatek. Následně je zapotřebí zapsání firmy do obchodního rejstříku. Tím to nekončí, protože dále je tu registrace k daním, datovou schránkou a tak dále. Samozřejmě my dále musíme odvádět sociální a zdravotní pojištění.

Založené společnost

Koupit firmu, která už nějakou dobu běží je zapotřebí řádně promyslet, protože takové investice by se nemusela vyplatit, přičemž riziko je vždy jiné. Je tu však i jiná možnost, a to konkrétně pořídit si společnost, která byla nově založená, k čemuž slouží společnosti na prodej s.r.o. Kolik to stojí. Cena je stanovena na 9 900 Kč, přičemž musíme ještě počítat s tím, že zápis změn v obchodním rejstříku stojí 2 000 Kč.

podnikatelský záměr

Nemusíte se bát žádných potíží, protože profesionálové založili společnost dle zákona a to pečlivě, takže vše je tak, jak má být. Pro začátek podnikání je to tedy rozhodně dobrý krok, který nám ušetří dost starostí a času, takže my s během náročného rozjezdu můžeme soustředit na další záležitosti. Zároveň si jako sídlo můžete zapsat adresu této firmy, k čemuž slouží virtuální sídlo. Takto vyřešíme za nízkou cenu rovnou dvě věci najednou. Virtuální sídlo zastoupí to klasické, protože nám sem chodí třeba pošta a tak dále.