S nástupem podzimu sílí opět vlna koronaviru. Koronavirus je velice infekční onemocnění a viru se nejlépe daří v uzavřených prostorách. Bohužel všichni musíme chodit do práce, děti do škol. Tudíž jsme po většinu dne v budovách a navíc ve velkých kolektivech. Pokud přijde do práce nakažený jeden zaměstnanec, je velice pravděpodobné, že brzy onemocní celé oddělení. Kromě toho je virus zákeřný, u každého jedince může mít odlišné projevy a zatím co jeden přejde nemoc pouze s bolestí hlavy a krku, jiný leží v horečkách a lidé, kteří mají další nemoci, nebo jsou jinak oslabeni mohou skončit ve vážném stavu v nemocnici.

testy

Je tudíž potřeba chovat se opravdu zodpovědně. Pokud začneme pociťovat zdravotní problémy, snažíme se vyhnout kolektivu, pokud možno zahájit práci z domova a po dvou, lépe až po třech dnech, kdy se virus v organismu dostatečně namnoží, udělat si test. Máme jistotu, jestli jsme opravdu onemocněli koronavirem, nebo nás přeci jen zmohla jiná, méně nepříjemná infekce. Pokud u nás test odhalí koronavirus, je nutné se ohlásit u svého ošetřujícího lékaře, který nám nastíní další postup.

testy

Testy nám jednoduše odhalí nebezpečnou nákazu, je ideální testovat celé pracovní kolektivy třetí den po kontaktu s nemocným kolegou. Stejně tak i ve školních kolektivech. Chovat se zodpovědně ke svému okolí, které můžeme ohrozit. Nemoc nezlehčovat, protože co u jednoho může proběhnout téměř bez projevů, u druhého může končit i fatálně. Antigenní testy z nosu jsou nyní velmi dobře dosažitelné z internetového obchodu, jsou ve větším a cenově výhodném balení. Toto balení je ideální právě pro větší kolektivy, případně i pro rodinu, která je opravdu ohleduplná ke svému okolí a chce díky pravidelnému testování mít jistotu, že nikdo z jejích členů neohrozí blízké příbuzné, http://www.bezzabradli.cz/repertoar/pribuzne-si-nevybirame přátele, kolegy nebo spolužáky, kteří jsou v ohrožené skupině nebezpečným koronavirem.