Hypotéka na stavbu domu je v dnešní době opravdu drahá a složitá. Pamatuji si, jak jsem s přítelem chtěla stavit dům. Bylo to asi před pěti anebo šesti lety. Protože s přítelem jsme se dohodli, že už nebudeme bydlet v nájmu, protože nám přijde velmi zbytečné platit nájem někomu, když stejně ten byt nebude nikdy náš. Vemte si, kdybyste třeba čtyřicet let bydleli v bytě v nájmu. To opravdu platíte tolik peněz, že byste možná v dnešní době měli zaplacený krásný byt dva plus jedna, a ještě možná další část tomu. Myslím http://e-kurz.easyenglish.cz/newsletter/024-newsletter.html si, že v dnešní době sice nájem se vyplatí, protože lidé nemají na hypotéky, ale zase jsem si řekla, že je lepší splácet hypotéku na stavbu domu než třeba pouze jenom nájem, když nikdy ten byt nebude váš.

Mám ráda bydlení v přírodě.

A já jsem s přítelem chtěla, aby naše budoucí děti někdy v budoucnu dědily třeba náš dům. Protože jsme si s přítelem řekli, že hypotéka na stavbu domu pro nás bude opravdu ideální. Nechtěli jsme si ani kupovat starý dům ani byt. Chtěli jsme opravdu nový dům, aby nám hodně dlouho vydržel, abychom celý život v něm byly opravdu moc spokojení a potom mohly děti dědit náš dům, jak jsem již psala. Chtěli jsme to mít všechno od začátku, protože jsme obcházeli všechny banky v okolí a žádali jsme hypotéku na stavbu domu.

Ráda mám vzdušné místnosti.

A trvalo nám to skoro dva roky. Dva roky, než se někdo rozhoupal, hypotéku nám schválil. A sice jsme to neměli hned a docela nás to hodně mrzelo, protože nyní jsme už mohli dávno bydlet ve svém domě. A navíc teď je všechno tak zdražené, že se nám hypotéka na stavbu domu Nebankovnihypoteky opravdu prodraží, takže budeme mít taky vysoké úroky, a to nás zabolí. Ovšem ale nedá se nic dělat, Pokud potom toužíme, musíme taky něco zaplatit. A jak jste na tom vy a hypotéka? Věříte hypotékám nebo raději dáte přednost bydlení v nájmu než riskovat, že nebudete mít na splátky hypotéky?