Zásuvkové a světelné okruhy – prověření funkčnosti a stavu těchto rozvodů je klíčové pro bezpečnost každé domácnosti i jakýchkoli jiných prostor. V těchto místech se také objevuje velké množství závad, jako jsou amatérsky řešené rozvody, nevhodné průřezy vodičů, závady na izolaci kabelů atp. prověření je důležité nejen kvůli eliminaci nebezpečí úrazu, ale také požáru.

vypínač na stěně

Kontrola koncových prvků – kromě stavu kabelů je nutné prověřit všechny zásuvky, vypínače a rozvodné krabice. Právě zde mohou být povolené šrouby v kontaktech a může tu dojít ke vzniku nebezpečného elektrického oblouku a k následnému požáru. Zvláště problematické je to u starých hliníkových rozvodů, kde mohou být šrouby povolené již delší dobu, a zároveň může být hliníkový vodič již opotřebovaný, případně může být odloupaná či zpuchřelá izolační vrstva na kabelech.

nářadí elektrikáře

Revize elektrických spotřebičů – i relativně nové spotřebiče mohou být potenciálním zdrojem problémů např. s uvolněnou přívodní šňůrou, s povolenými kontakty uvnitř přístroje, s poškozeným vinutím cívek v rotorech elektromotorů, např. u úhlové brusky, vrtačky, cirkulárky atp.

Revize svítidel – i svítidla vás mohou usmrtit, a proto je nutné věnovat jim pozornost a nevyjímat je z revize elektroinstalace v Praze. Týká se to nejen závěsných lustrů a bodových svítidel ve stropních podhledech, ale i osvětlení nábytku (šatních skříní), lampiček u psacího stolu a na nočních stolcích, svítidel v dětském pokoji a také ve sklepě, v garáži nebo na schodišti.

Revize hromosvodů – elektrikáři vám mohou prověřit i domovní hromosvod. Jestliže je totiž poškozený, přestává plnit svou funkci a je to, jako kdybyste tam žádný neměli. Hromosvod dokáže zabránit požáru objektu nebo smrtelnému úrazu velmi efektivně a rozhodně to není nic zbytečného, co se na domě objevuje pouze na okrasu.