Jednou z nejčastějších poruch domácnosti bývají poškození či uvolnění vodovodního nebo odpadního potrubí, případně baterie v koupelně či ve dřezu. Jelikož bez vody samozřejmě nemůžeme být, je nutné toto poškození co nejrychleji odstranit. A pokud to nedokážeme provést sami, je potřeba zavolat instalatéra. Zde však musíme počítat s tím, že ten si za svou práci http://send.cz/casopis/836/tina-bydlime nechá zaplatit. Přeci jen, je to jeho živobytí. Ovšem částka se mezi jednotlivými instalatérskými firmami či živnostníky může poměrně značně lišit. Čím jsou tyto rozdíly způsobeny?

instalatér při práci

V první řadě je to dáno samozřejmě vzdáleností, kterou k nám musí překonat. Pokud například bydlíme v Ostravě, pak instalatér Ostrava Instalatér bude levnější, než kdyby k nám měl přijet z Prahy. A nejde zde jen o ceny pohonných hmot, které koneckonců nejsou dnes nejnižší, ale také o to, že čas strávený na cestě by mohl věnovat jiným klientům, kteří jsou blíž.

Vzdálenost však není jediný faktor. Důležitý je také typ poškození a množství práce, které je nutné provést k jeho opravě. A nejde zde jen o to, jak dlouho to vše bude trvat, nýbrž také o náročnost jednotlivých úkonů a také nástroje, které je přitom nutné použít.

vodovodní a odpadní potrubí

Pak zde samozřejmě také máme zisk, který chce onen instalatér na dané práci získat. Jistě, pro něj je ideální, aby byl co nejvyšší, avšak zde naráží na to, že pokud stanoví cenu příliš vysoko, najde si onen člověk příště někoho, kdo onu práci provede levněji. To tlačí cenu dolů, i když samozřejmě pod určitou hranici jít nemůže.

Jak tedy vybrat, komu zavolat? Problém zde je v tom, že přesnou částku vám žádný z nich předem sdělit nemůže, neboť přesně neví, o jakou práci se bude jednat a jak bude náročná. Proto je lepší si najít instalatéra již předem podle toho, co o něm píší jeho ostatní zákazníci. A nezaměřujme se jen na cenu – špatně odvedená, byť levná oprava dlouho nevydrží a způsobí nám v blízké době další výdaje. A to se v žádném případě nevyplatí.

5/5 - (2 votes)