Snad úplně každé dítě by mělo rádo doma psa. Přemýšlíte, že vašemu potomkovi radost uděláte? Vybírejte dobře rasu, aby si dítě s pes společně sedli. 

Psi a děti – Které plemeno zvolit, když chcete potomkovi udělat radost? 

Čtyřnohého domácího mazlíčka by chtělo mít úplně každé dítě, už jen proto, že jsou psi tolik roztomilí. My dospělí také víme, že jde o věrné parťáky a členy rodiny, jenže s pejsky je spousta práce a starostí a pořád jde o velký závazek na dlouhou dobu. Jenže když děti prosí, přemlouvají a žadoní, rodiče často podlehnou. Při výběru psího kamaráda pro malé děti si ale dávejte pozor. Ne každé plemeno se s dětmi dobře snese, ne každý pejsek se k dětem může stoprocentně hodit. Která plemena jsou ale obecně považována za nejpřítulnější a nejvhodnější pro děti? 

zlatý retrívr

Malý nebo velký? 

Pejsci mohou být menší i větší, obvykle se snažíme zvolit tak velké plemeno, aby se pohodlně vešlo do bytu. Také si řada lidí myslí, že čím menší pejsek, tím méně starostí. Jistě, větší plemena toho více potřebují, více toho snědí, potřebují chodit na delší procházky, mohou mít častěji problémy se zdravím a podobně. Ovšem, je třeba zvážit, které plemeno pořizujeme, a pokud máme doma menší děti, je vždy lepší zvolit většího pejska. Tak trošku paradox, že? Plemena menších pejsků totiž mnohdy bývají agresivnější a náladovější, skvělým příkladem může být například čivava. Čivavy jsou malé ale hodně uštěkané a tak trošku nevyzpytatelné, to větší pejsci se často chovají jako rození ochranáři a své dítě si hlídají a hýčkají. 

ležící buldoček

Velcí psi s velkým srdcem 

Mezi nejvhodnější plemena k dětem se zcela jistě řadí retrívr a labrador. Zlatý retrívr je velice roztomilý, hodný a poslušný, navíc velmi inteligentní pes, kterému nevadí, když je v domácnosti větší koncentrace lidí, návštěv a je tedy tak trošku rušno. Umí se přizpůsobit a je i věrný. Podobně jsou na tom i labradoři, kteří jsou akční, mají v oblibě procházky ale třeba i vodu a koupání. Povahově jsou si tyto plemena hodně podobná. 

K dětem ale můžete pořídit i menší plemena, například roztomilí pudli budou dobrou volbou. Stejně jako buldoci. Buldoci jsou navíc menší vzrůstem a hodí se i do menších domácností, srst mají krátkou a tedy není třeba se o ni příliš starat. Pořízení psa je třeba dobře promyslet, ale na tyhle plemena se skutečně můžete spolehnout ve všem.